"Bezpieczeństwo, połączenie i ludzkie doświadczenie"


Kurs z Teorii Poliwagalnej z certyfikatem

Najbardziej kompleksowy kurs, jaki kiedykolwiek powstał, prosto ze źródła Teorii Poliwagalnej – Polivagal Institute USA (PVI USA). Wśród wykładowców sam dr Stephen Porges oraz dziewięciu wybitnych ekspertów, którzy w precyzyjny sposób przedstawią Teorią Poliwagalną, jej różnorodne zastosowanie oraz stojącą za nią neuronaukę. Wiele godzin wykładów, ćwiczeń oraz możliwości dyskusji. Wszystko to w wygodnej formie online. Jedyny taki kurs, który oprócz wiedzy na najwyższym poziomie daje również poczucie przynależności do naszej poliwagalnej społeczności.

Informacje ogólne

Cel kursu

Polyvagal Institute USA wraz z polskim Instytutem Poliwagalnym zapraszają na wyjątkowe doświadczenie edukacyjne w zakresie rozumienia, zastosowania Teorii oraz jej zasad zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Uczestnicząc w kursie zyskasz nie tylko wiedzę o Teorii, ale również praktyczne umiejętności jej zastosowania oraz dołączysz do naszej poliwagalnej społeczności. Wszystko to pozwoli Ci wcielać w życie i udoskonalać stosowanie zasad poliwagalnych, niezależnie od tego, czy zastosujesz je wobec siebie, swojej rodziny, przyjaciół, klientów czy współpracowników.

Liczba miejsc w kohorcie jest ograniczona, ponieważ pragniemy zapewnić wszystkim uczestnikom jak najlepsze, interaktywne doświadczenie edukacyjne. Zachęcamy do rejestracji już dziś, aby zapewnić sobie miejsce!

Kurs polecamy szczególnie psychologom, (psycho)terapeutom, lekarzom, pracownikom socjalnym, pedagogom oraz innym specjalistom zawodów pomocowych.

agenda

Zarys tematyczny kursu

Rozpoczęcie I edycji: styczeń 2024

Dziewięć modułów szkoleniowych z ekspertami:

Moduł 1 – Nasz autonomiczny układ nerwowy
Moduł 2 – Hierarchia i stany neurofizjologiczne
Moduł 3 – Neurocepcja, czyli system zagrożenia i bezpieczeństwa
Moduł 4 – Wsłuchiwanie się w ciało
Moduł 5 – Koregulacja, czyli jak nasze układy nerwowe rozmawiają ze sobą
Moduł 6 – Społeczność jako lekarstwo
Moduł 7 – Ruch i samoregulacja
Moduł 8 – Relacje: w domu i miejscu pracy
Moduł 9 – Życie w zgodzie z Teorią Poliwagalną

Dodatkowo: Dwie sesje dyskusyjne na żywo z dr. Porgesem oraz cztery spotkania grupy ćwiczeniowej.

Wszystkie spotkania na żywo z wykładowcami z USA będą tłumaczone symultanicznie na język polski. Dokładne daty zajęć online na żywo zostaną ogłoszone wkrótce.

Poinformuj mnie gdy ruszą zapisy
eksperci

Poznaj swoich nauczycieli

10 wyśmienitych ekspertów, w tym sam twórca Teorii Poliwagalnej oraz współzałożyciel Polyvagal Institute USA – dr. Stephen Porgesa, będą Twoimi nauczycielami.

Spotkania z naszymi ekspertami odbędą się w atmosferze bezpieczeństwa i przynależności. Wszyscy eksperci wniosą do treści kursu swoją własną, unikalną perspektywę, doświadczenie oraz wiedzę.

trenerzy

Poznaj polskich trenerów / ekspertów

Część praktyczna będzie poprowadzona również przez polskich ekspertów Teorii Poliwagalnej. Dzięki temu kursanci będą mieli możliwość zastosowania oraz przećwiczenia zdobytej wiedzy, prowadzenia wartościowych dyskusji oraz nawiązania kontaktów i relacji, tworząc przy tym polską poliwagalnej społeczność profesjonalistów, dla których poczucie bezpieczeństwa w życiu i miejscu pracy jest priorytetem.

Pełną listę naszych polskich ekspertów przedstawimy niebawem.

wyjątkowy

Kurs z Teorii Poliwagalnej z certyfikatem Polyvagal Institute USA

Prawdziwie wyjątkowy i jedyny taki kurs stworzony przez PVI USA we współpracy z Instytutem Poliwagalnym. Oto kilka powodów dlaczego:

DR PORGES

Spotkania online na żywo z dr. Stephenem Porgesem, twórcą Teorii Poliwagalnej i założycielem Polyvagal Institute USA.

NAUKA NA ŻYWO

Ćwiczenia praktyczne i bezpośredni kontakt z prowadzącymi, wzbogacone nagranymi materiałami dydaktycznymi. Łącznie ponad 50 godzin zajęć.

KURS FLAGOWY

Najbardziej kompleksowy kurs, jaki Polyvagal Institute USA kiedykolwiek stworzył o Teorii. To jest to, na co czekałeś/czekałaś!

GRUPY ĆWICZENIOWE

Możliwość nawiązania nowych relacji z osobami uczącymi się razem z Tobą w comiesięcznych zajęciach praktycznych.

WIELOJĘZYCZNOŚĆ

Kurs jest oferowany w wielu językach, m.in.: niemieckim, francuskim, włoskim za pośrednictwem partnerskich instytutów poliwagalnych.

CERTYFIKAT

To najważniejszy certyfikat Polyvagal Institute USA, będący wyznacznikiem najwyższego poziomu i najrzetelniejszej wiedzy o Teorii.

ważne powody

Dlaczego warto wziąć udział w tym kursie?

Nie ma innego, dostępnego kursu, który oferowałby głębię i zakres tego ekskluzywnego programu szkoleniowego. Jest to flagowy kurs Polyvagal Institute USA, w pełni zawierający kompleksowe spojrzenie na Teorię Poliwagalną oraz jej praktyczne zastosowanie. Poza wykładami, sesjami ćwiczeniowymi i dyskusjami, uczestnicy będą mogli kontynuować dyskusję w prywatnej grupie na naszej platformie e-learningowej. Taka przestrzeń da uczestnikom możliwość skorzystania ze wspierającej społeczności poliwagalnej.

Po pomyślnym ukończeniu wszystkich modułów uczestnicy otrzymają certyfikat Amerykańskiego Instytutu Poliwagalnego - Polyvagal Institute USA. Certyfikat ten będzie potwierdzał, że absolwent ma dogłębną i rzetelną wiedzę na temat Teorii Poliwagalnej. Każdy absolwent otrzyma również odznaczenie "Polyvagal Informed", które będzie mógł umieścić np.: na swojej stronie internetowej. Posiadanie takiego odznaczenia będzie wskazywać na Twoje osobiste i zawodowe osiągnięcie, ale także wyróżni Cię spośród innych profesjonalistów i pokaże Twoim klientom, współpracownikom i pracodawcy Twoje ciągłe zaangażowanie w ulepszanie warsztatu pracy. Instytut Poliwagalny w Polsce będzie również prowadził oficjalną listę absolwentów na swojej stronie internetowej, tak aby umożliwić potencjalnym klientom odnalezienie specjalisty, który pracuje w zgodzie z Teorią Poliwagalną w regionie zamieszkania lub online.

Poinformuj mnie gdy ruszą zapisy
uczestnicy

Poliwagalna społeczność

Teoria Poliwagalna uczy, że społeczność jest istotną częścią ludzkiego doświadczenia. W PVI staramy się stworzyć bezpieczne środowisko do nauki, sprzyjające nawiązywaniu kontaktów i poczucia przynależności. Dodatkowe informacje na temat kursu znajdziesz w zakładkach poniżej.

Kurs składa się z 9 modułów tematycznych. Moduły zawierają spotkania na żywo z amerykańskimi ekspertami, w tym z samym dr. Porgesem oraz Deb Daną. Zaplanowane są również spotkania z polskimi trenerami. Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań wykładów prowadzonych przez ekspertów z USA. Wykłady te będziesz mógł/a obejrzeć i przestudiować w wolnym czasie w ramach przygotowań do spotkań na żywo.

Ponadto raz w miesiącu będziesz spotykać się wirtualnie ze swoją grupą ćwiczeniową na kolejne 120 minut praktycznych ćwiczeń, eksploracji i dyskusji – zapewniając sobie dodatkową porcję wiedzy i bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami. To, ile czasu poświęcisz na praktykę i naukę poza spotkaniami, zależy od Ciebie. Jednak my zalecamy co najmniej 1 do 2 godzin tygodniowo, aby jak najefektywniej utrwalić zdobytą wiedzę.

Jeśli nie będziesz w stanie uczestniczyć w jakimś spotkaniu na żywo, to nie problem. Otrzymasz dostęp do nagrań ze wszystkich spotkań przez cały okres trwania kursu oraz przez 9 miesięcy po jego zakończeniu.

Podczas trwania kursu będziesz również regularnie otrzymywać od nas propozycje ćwiczeń oraz zadania zachęcające do osobistej refleksji. Ponadto będziesz mieć możliwość interakcji z innymi uczestnikami w prywatnej grupie online na platformie e-learningowej.

Kurs jest przeznaczony dla szerokiego grona specjalistów pracujących w zawodach pomocowych m.in. psychologów, terapeutów, lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych, coachów, pedagogów, nauczycieli, którzy zainteresowani są tematem ciała, mózgu i ludzkiego doświadczenia z perspektywy Teorii Poliwagalnej. Wcześniejsza znajomość Teorii Poliwagalnej nie jest wymagana.

W Polyvagal Institute oraz w polskim Instytucie Poliwagalnym tworzymy środowisko sprzyjające nauce i kontaktom społecznym. Wzajemnie się wspieramy, regulujemy i dzielimy się hojnie wiedzą.

Jako członek naszej społeczności i uczestnik kursu, prosimy o wsparcie i okazywanie szacunku w interakcjach z innymi uczestnikami kursu i instruktorami. Cenimy wszystkich członków naszej społeczności. Wierzymy, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi. W związku z tym stosujemy ścisłą politykę inkluzywności. Uważamy, że wszyscy powinni być traktowani jednakowo bez względu na rasę, płeć, identyfikację płciową, orientację seksualną, pochodzenie narodowe, język ojczysty, religię, wiek, niepełnosprawność, stan cywilny, obywatelstwo, informacje genetyczne, ciążę lub inne cechy chronione prawem.

W tym kursie będziesz się uczyć od wielu instruktorów, profesjonalistów i praktyków, którzy z sukcesem stosują Teorię w swojej praktyce. Dlatego kurs ten ma na celu nauczenie praktycznego zastosowania oraz pracy przez pryzmat Teorii Poliwagalnej bez względu na wyuczoną lub praktykowaną przez Ciebie modalność czy nurt terapeutyczny – ponieważ Teoria Poliwagalna jest filozofią pracy i życia, a nie nurtem czy metodą terapeutyczną.

Inwestycja finansowa

Koszt kursu

Cena regularna: 6 900 PLN lub trzy płatności po 2 300 PLN.

Liczba miejsc w kohorcie jest ograniczona. Ma to na celu zapewnienie jak najlepszego, interaktywnego doświadczenia edukacyjnego. Dlatego zachęcamy do wczesnej rejestracji!

Przewidzieliśmy zniżkę dla uczestników następujących kursów: “Sztuka i Nauka Teorii Poliwagalnej”, “Nawigowanie po układzie nerwowym – warsztaty z Deb Daną”, „Terapeutyczna joga procesie zdrowienia po traumie – warsztaty z dr Arielle Schwartz”. Jeśli jesteś zainteresowany/a prosimy o kontakt mailowy (info@instytutpoliwagalny.pl).

Forma płatności: przelew bankowy

Poinformuj mnie gdy ruszą zapisy